Wy pytacie, my odpowiadamy. Depilacja laserowa.

najlepsza depilacja w iławie

Wy pytacie, my odpowiadamy. Depilacja laserowa.

Porady kosmetyczne dla naszych Klientek są zawsze gratis! Skrupulatnie zbieramy Wasze pytania i staramy się na nie odpowiadać na bieżąco – dziś rozwiewamy wątpliwości na temat laserowej depilacji:

Co to jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa jest rodzajem fotodepilacji. To nic innego jak usuwanie niepożadanego owłosienia za pomocą wiązki laserowej (fotonów). Wnika ona w skórę i niweluje cebulkę włosa wraz z korzeniami.

Czy to bardzo boli?

Zacząć należy od tego, jak wygląda od środka działanie depilacji laserowej. Energia, która wytwarzana jest przez laser podczas zabiegu pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa). Tam z kolei zamienia się w energię termiczną, która w wyniku fototermolizy selektywnej nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Niwelowana jest wyłącznie melanina, a więc reszta skóry pozostaje nie naruszona. Z mojej praktyki i doświadczenia wynika, że ból pojawia się zależnie od indywidualnych predyspozycji oraz części ciała, np. jednym z najmniej przyjemnych w tym zabiegu miejsc są okolice bikini – ale wówczas polecamy naszym Klientkom, by zaaplikowały samodzielnie kremu znieczulającego np. EMAL, wówczas ból jest nieodczuwalny.

Dlaczego zabieg trzeba powtarzać i jak często?

Powtarzanie sesji zabiegowych jest konieczne, gdyż laser działa wyłącznie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Warunkiem zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów. Ważne jest systematyczne powtarzanie zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Czy istnieją warunki, które należy spełnić przed zabiegiem?

Ważne, by nie opalałać się przed depilacją laserową przynajmniej przez miesiąc. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie powinna być sucha ani podrażniona. O dokładne wskazania i przeciwskazania warto dopytać osobę wykonującą zabieg, na przykład w trakcie umawiania się na wizytę w gabinecie.

Jak wygląda i „zachowuje się” skóra po takim zabiegu?

Zupełnie normalnym skutkiem jest lekki obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry. Ustępują one najpóźniej czwartego dnia od zabiegu. Po laserowej depilacji skórę należy traktować bardzo delikatnie. Ciało najlepiej myć czystą wodą. To co również bardzo ważne, to delikatne osuszanie skóry.

Ile trwa zabieg i jakie są ceny?

Czas trwania zabiegu zależy od depilowanych części ciała. A ceny w Prestige są od niedawna naprawdę okazyjne: np. wąsik: 89 zł, okolice bikini: 239 zł, pachy: 189 zł. Dokładny cennik znajduje się na naszej stronie internetowej.